Overview (Türkçe)

Uptime Institute Sempozyumu: Türkiye

BT Altyapısında Mükemmelliği Yakalamak

Doğu Avrupa ve Orta Doğu'da kayda değer ve devam etmekte olan yatırımlar küresel piyasadaki hızlı teknolojik değişimlerle birlikte veri merkezi sahipleri ve operatörlerine kritik görev işletmelerini en yüksek standartlara göre tasarlamak ve işletmek için sürekli baskı yapıyor.

Bölgenin önde gelen BT organizasyonlarının vaka incelemeleriyle birlikte, Uptime Institute’un üst düzey yöneticileri tarafından sunulan Uptime Institute Sempozyumu: Türkiye, kritik altyapıların performans, verimlilik ve güvenilirliklerini geliştirmekle görevlendirilmiş altyapı liderleri ve işletme paydaşları için odaklanmış, bir günlük bir programdır.

Program nihai hedefi olan BT altyapısında mükemmelliği yakalamak ile birlikte güvenilir, verimli ve iş çevresine cevap veren veri merkezlerinin uygulama stratejilerine odaklanacaktır.

Lütfen bazı oturumların Türkçe yapılacağını ve tüm oturumlar için eş zamanlı olarak Türkçe ve İngilizce çevirilerin olacağını not edin.

Tarih atmak
29 Kasım
Mekan detayları:
İstanbul Marriott Otel Şişli. Abide-i Hürriyet Sokağı, Şişli. İstanbul, 34381, Türkiye
Mekan detayları:
Otel'in Web Sayfasını Ziyaret Edin


Davetiyenizi Talep EdinOturum Süresi

Oturum Tanımı

8:00am – 9:00am

Kayıt & Kahve

9:00am – 9:30am

Hoşgeldiniz Oturumu

Konuşmacı:
Lee Kirby, Başkan, Uptime Institute

9:30am – 10:00am

Sunum: BT Altyapısı için Risk Yönetimi

Konuşmacı:
Philip Collerton, EMEA Yönetici Direktörü, Uptime Institute


Dijital iş başarısızlığının gerçek sonuçları nelerdir? Bu sunum küresel BT kesintileri ve bunların ekonomik etkileri hakkında genel bir bakış sunacak. Şirketler nasıl çok tesisli dayanıklılık stratejileri izliyor? Tasarım, işletme ve dış kaynak kullanım süreçlerinin daha iyi yönetimi ile organizasyonlar kesintileri nasıl engelleyebilir? Uptime Institute dünya çapında 1.000'den fazla veri merkezi projesinden gelen saha tecrübesi ile bakış açıları sunacak.

10:00am – 10:30am

Etkinlik Sponsoru Sunumu

10:30am – 11:00am

Kahve & Ağ Kurma

11:00am – 11:45am

Panel Oturumu: Türkiye'deki veri merkezi tasarım trendleri ve zorlukları

Türkiye, veri merkezi altyapılarında en hızlı büyüme gösteren ülkelerden biri. Bu bölgeye özel tasarım trendleri nelerdir? Veri merkezlerini kimler inşa ediyor ve en yenilikçi ve etkili yaklaşımlar nelerdir?

11:45am – 12:30pm

Panel Oturumu: Hizmet Kesintisi Çağında Veri Merkezi Stratejileri

Her BT organizasyonu iş taleplerini karşılamak için yeni altyapı sistemleri inşa etmek, kolokasyon ve bulut sağlayıcılarıyla ortak olmaktan, yeni teknolojiler ve tasarımlar benimsemeye kadar büyük dönüşümlerin içinden geçiyor gibi gözükmekte. Önde gelen organizasyonlar riski en alt düzeyde tutmaya çalışırken verimlilik ve çeviklik ihtiyaçlarını nasıl karşılıyor?

12:30pm – 13:30pm

Öğle Yemeği & Ağ Kurma

13:30pm – 14:00pm

Sunum: Hizmet Kesintisine Uğramış Veri Merkezi: Veri merkezlerini sonsuza kadar değiştirebilecek on teknoloji

Konuşmacı:
Andy Lawrence, Araştırma Direktörü, Veri Merkezi Teknolojileri ve Eko-Verimli BT, 451 Research

451 Research, Uptime Institute ve sektör uzmanlarından oluşan bir grup, dağıtılmış esneklik, mikro-modüler yerleşik veri merkezleri, silikon fotonikler, soğutucusuz veri merkezleri, post-silikon cihazlar, bir hizmet olarak veri merkezi yönetimi ve sahada mikrogridler dahil olmak üzere, önde gelen birçok teknolojiyi iş modelleri, eko sistemler ve veri merkezi tasarımlarını bozma gücü açısından değerlendirdi.

14:00pm – 14:30pm

Sunum: Fazlı, modüler ve çok katmanlı zorluklar

Konuşmacı:
Dr. Hussein Shehata, Uptime Institute

Bir çok veri merkezi sahibi tasarım, inşaat ve işletme bedelini ve inşaat süresini düşürmek için modüler veya fazlı bir inşa yaklaşımını seçiyor. Modüler veya fazlı inşa yaklaşımlarını seçmek firmalara daha düşük ilk yatırım yapma ve kapasiteyi iş büyümesine göre ölçekleyerek bazı ana harcamaları erteleme fırsatı sunuyor. Modüler ve fazlı inşa yaklaşımlar bazı zorlukları da beraberinde getiriyor. Bu panel katılımcıları, büyütülebilir veri merkezlerinin, veri merkezi tasarımı ve işletmesini nasıl değiştirdiğini tartışacak.

14:30pm – 15:15pm

Panel Oturumu: DCIM (VMAY) Satınalması

Veri Merkezi Altyapı Yönetimi (DCIM-VMAY) yazılımı fazla vaat etti ve azını verdi. Bu oturum DCIM tedariğinin nasıl verimli bir şekilde yönlendirilebileceğini inceler. DCIM alıcıları yatırımlarının karşılığını almakta zorlanıyor ve birçok BT organizasyonu artık bu araçlar için ikinci bir uzun ve pahalı tedarik döngüsü düşünüyor. DCIM son derece güçlü bir varlık olabilir ve organizasyonlara öngörüler ve tasarruf imkanları sağlayabilir; ancak şirketlerin yazılımın potansiyelini ortaya çıkarmak için satınalmaya bir plan ile yaklaşmaları gerekiyor.

15:15pm – 15:45pm

Kahve & Ağ Kurma

15:45pm – 16:30pm

Panel Oturumu: Verimli Altyapı – tasarım ve işletme

Uptime Institute sektörün önde gelenlerine organizasyonlarının verimliliklerini nasıl geliştirdiklerini soruyor.

16:30pm – 17:00pm

Sunum: Veri Merkezi İşletmesinde Düşülen 14 Yaygın Tuzak

Konuşmacı:
Fred Dickerman, Uptime Institute

Veri merkezi kesintilerinde suç - bir işletmecinin acil bir duruma tepkisi olarak - genellikle insan hatasına bağlanır. Ancak olayın sorumluluğu, birçok durumda, olayın zaman ve mekanından kopuk gözüken bir üst yönetim kararına (örneğin tasarım tavizleri, bütçe kesintileri, personel azaltmaları, üretici seçimleri ve kaynak sağlama) atfedilebilir. Hangi kararlar ön hatta yer alan işletmecilerin hazır olmadığı veya cevap vermeye eğitilmediği bir durumla karşılaşmasına ve olayı kötü idare etmesine sebep olur? En sofistike BT işletme ekiplerinin bile gözünden kaçırdığı zafiyetler nelerdir?

17:00pm – 18:00pm

Ağ Kurma Resepsiyonu

   

Davetiyenizi Talep Edin